Великолюбінська громада
Львівська область, Львівський район

ПАТРОНАТНИЙ ВИХОВАТЕЛЬ: Хто може бути патронатними вихователями? Хто влаштовується у патронатну сім’ю? Фінансування патронатних сімей 

Дата: 23.09.2024 15:37
Кількість переглядів: 60

ПАТРОНАТНИЙ ВИХОВАТЕЛЬ  

   Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, забезпечення права кожної дитини на сім’ю. Особливо актуальною формою виховання дітей, які в силу життєвих обставин залишились без батьківського піклування є – сім’я патронатного вихователя.

 

 

 Фото без опису

Хто може бути патронатними вихователями?

   Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

   Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

 

Хто влаштовується у патронатну сім’ю?

   До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

  • - новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
  • - підкинуті, знайдені діти;
  • - безпритульні діти;
  • - діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров'ю;
  • - діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • - діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
  • - діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
  • - інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім'ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї? 

 Відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.

   У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити.

   Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

   На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

 

Фінансування патронатних сімей 

   Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

 

За більш детальною інформацією звертайтесь до служби у справах дітей Великолюбінської селищної ради за адресою вул. Львівська,74, смт.Великий Любінь, Львівського району, Львівської області.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень