Бірче

Бі́рче — село в Україні, в Городоцькому районі Львівської області. Населення становить 273 осіб. Орган місцевого самоврядування — Великолюбінська селищна рада.

Народився у містечку Бірче (тепер, село Бірче у Підкарпатському воєводстві Польщі) - БОРЕЦЬКИЙ ІОВ (Іван Матвійович; р.н. невід. -п. 12.3.1631)- український церковний, політичний і освітній діяч. Н. в с.Бірче. Освіту здобув за кордоном. Викладав у Львівській братській школі, в 1604-05 - її ректор. В 1615 виступив одним з засновників Київської братської школи, в якій згодом став ректором. В 1620-31 - київський православний митрополит. Б. - автор полемічних творів, спрямованих на захист православ'я: “Протестація” (1621), “Юстифікація” (1622). В 1628-29 Б. разом з митрополитом В.Рутським робив спроби примирити дві українські церкви - православну і греко-католицьку. Проте плани Б. не знайшли підтримки.