Коропуж

Коро́пуж — село в Україні, в Городоцькому районі Львівської області. Населення становить 762 осіб. Орган місцевого самоврядування — Великолюбінська селищна рада.

Село вперше згадується 1442 року. Розташоване у зручному географічному місці, що сприяло розвиткові в ньому торгівлі й ремесел. Перекази й археологічні знахідки свідчать про боротьбу жителів Коропужа з кочівниками і турками. Біля села височить курган кам'яної доби.

Річка Крупка, на берегах якої розкинулося поселення, веде свою назву від слова крупа з огляду на наявність у її руслі піску та інших дрібних мінералів. Слово існує в усіх слов'янських мовах, а також у генетично споріднених з ними — литовській, латвійській та албанській мовах. У період контакту староукраїнської мови з польською вступив у дію лінгвістичний закон, за яким чиниться опір чужим проявам. Польське «ру» відповідає українському «оро» (круль — король). А назва Крупка відповідає польській вимові. Внаслідок дії зворотного процесу річку часом називали Коропка. Повноголосний корінь започав назву Коропуж. Морфологічний елемент «уж» є і в інших топонімах, наприклад, Дорогобуж.