3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

Дата: 03.12.2020 10:03

Кожна десята людина на планеті (приблизно 650 млн.) – має інвалідність, із них 470 млн. – люди працездатного віку. В Україні проживає близько 3 млн. людей з обмеженими фізичними можливостями. Це складає близько 7% від населення нашої держави. З них майже 80 відсотківце люди працездатного віку. Головною причиною інвалідності у дорослих є хвороби системи кровообігу (35%), на другому місті новоутворення, в тому числі злоякісні (23%), травми (8%), хвороби кістково-м’язової, ендокринної, нервової системи, психічні розлади та ін.

Варто відзначити, що за останні роки все більше осіб з інвалідністю звертаюся за сприянням у працевлаштуванні до служби зайнятості. Так, протягом січня-грудня 2020 року до Городоцької районної філії Львівського обласного центру зайнятості звернулося 71 особа з інвалідністю. Загалом на обліку як безробітні перебувало 116 осіб. Кожному з них, згідно програми реабілітації, здійснювався пошук підходящої роботи та надавались пропозиції щодо участі у інших програмах сприяння зайнятості. Отже, не дивлячись на складну ситуацію у державі через епідеміологічну ситуацію 34 особи працевлаштовано ( близько 30%), 6 осіб пройшли навчання/підвищення кваліфікації, 111 осіб отримали профорієнтаційні послуги. Станом на 01.12.2020 у пошуках роботи продовжують перебувати 46 осіб.

Послуги, що надає служба зайнятості людям з інвалідністю:

• професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях;

• профорієнтація;

• пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом організації громадських робіт для безробітних; орієнтація на організацію підприємницької діяльності;

• надання громадянам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, ваучера для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності;

• інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

Та все одно, коли мова заходить про працевлаштування громадян з інвалідністю, то не треба відкидати і той факт, що більшість із них потребують спеціально створених чи обладнаних місць. Це не завжди по кишені роботодавцю, тому і відмовляються приймати на роботу людей з обмеженими фізичними можливостями. Проблеми повернення до активного життя людей з обмеженими фізичними можливостями є більш ніж актуальними. Інвалідність стає проблемою не тільки однієї людини але й усього суспільства в цілому. Повноцінне життя людини можливе лише за умови, коли вона не відчуває ніяких обмежень у виконанні життєвих функцій. Але, якщо ці обмеження з певних причин виникають, спільними зусиллями цієї людини та її оточення вони мають бути усунені.