Великолюбінська громада
Львівська область, Львівський район

Відділ з питань соціального захисту населення Великолюбінської селищної ради інформує

Дата: 07.06.2021 16:33
Кількість переглядів: 1183

Фото без описуВІДДІЛ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ІНФОРМУЄ:

Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики

Постанова Кабінету Міністрів дозволить призначити субсидію на наступний період для понад 2,5 млн домогосподарств автоматично, без особистого зверненняІ тільки 15 % домогосподарств необхідно буде оновити документи для її отримання (близько 460 тис. домогосподарств).

Рішенням Уряду передбачено:

1.     Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумо, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.

2.     Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень).

3.     Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).

Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії.

Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

- надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);

- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);

- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).

«Програма житлових субсидій – це адресна підтримка громадян, які не мають можливості оплатити комунальні послуги, а не підтримка тих, хто приховує свій майновий і матеріальний стан, і як правило, має тіньові доходи, не сплачуючи податки. Тому всі ці зміни про справедливість, адже фінансування призначених субсидій відбувається за рахунок коштів державного бюджету, тобто добросовісних платників податків», - зазначила на засіданні Уряду Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Постановою передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.

_____Відділ з питань соціального захисту населення Великолюбінської селищної ради Львівського району Львівської області (смт Великий Любінь, вул.Львівська, 120)

Фото без опису

На території Великолюбінської ОТГ діє телефонна лінія для виявлення потреб одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю за номером:

  (03231) 54 - 493  

ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ!

 

Громадянин, якому призначено житлову субсидію, ЗОБОВЯЗАНИЙ протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

 1. Зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні членів домогосподарства, зокрема:
  • Реєстрація, зняття з реєстрації у зв'язку зі зміною місця проживання;
  • Зняття з реєстрації у зв'язку зі смертю;
  • Реєстрація новонародженої дитини.

 

 1. Зміни у складі сім'ї члена домогосподарства, зокрема:
  • одруження, заміжжя;
  • розлучення

 

 1. Зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, зміну постачальника послуг;

 

 1. Здійснення покупки на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 000 гривень:
  • купівля земельної ділянки;
  • купівля квартири (будинку), іншого нерухомого майна;
  • купівля транспортного засобу;
  • купівля цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів;
  • купівля будівельних матеріалів або інших товарів довгострокового вжитку або оплата (одноразова) будь-яких робіт або послуг (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла;
  • здійснення платежу, що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування).

 

Громадянин несе відповідальність за подані відомості в заяві, декларації, інших документах, що вплинули на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

У випадку невчасного повідомлення про зазначені обставини, ДОМОГОСПОДАРСТВО ВТРАЧАЄ ПРАВО НА ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

Фото без опису

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

В умовах зміни адміністративного устрою, для соціальної підтримки найбільш незахищених верств населення, в частині отриманні адресної допомоги пільгових категорій громадян, просимо Вас звертатися у відділ з питань соціального захисту населення Великолюбінської селищної ради Городоцького району Львівської області за місцем реєстрації та проживання з визначеним пакетом документів.

Фото без описуФото без описуФото без опису

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень