День Конституції України

Сходження на гору Пікуй
Маршрут на гору Пікуй з с. Біласовиця - г. Пікуй
.
Особливості маршруту: маршрут проходить лісовими гірськими схилами
Протяжність маршруту: 8 км в одну сторону
.
Тривалість маршруту: 2-3 години в одну сторону (Одноденний)
Висота вершини г.Пікуй: 1408 метри над рівнем моря

Гора Пікуй – найвища вершина Львівської області, розташована на межі із Закарпатською областю. Це мальовничий куточок Карпатських гір, який зібрав дивовижні пейзажі. Тут розміщується заказник «Пікуй» державного значення та однойменна база відпочинку у селищі Біласовиця, що знаходиться у підніжжі гори. Гора Пікуй найвища (1408 метрів) серед Вододільських Бескидів і всього пасма Бещад. Гора Пікуй розташована на межі Львівської та Закарпатської областей у селі Верхнє Гусне Турківського району.

Поверхня вершини гори конусоподібної асиметричної форми. Схили густо вкриті ялівцем та буковим лісом. На самій вершині встановлена залізобетонна стела висотою 5 метрів. Кам’яний стовп-обеліск, споруджений на честь першого президента Чехословаччини Томаша Масарика. Обеліск встановили у 1935 році жителі села Верхнє Гусне, яке до війни разом із Закарпаттям входило до складу Чехословаччини.