Щеплення від COVID-19 захистить ваше життя і здоров'я

Дата: 13.07.2021 11:05

В КНП "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини" проведено ін'єкції вакциною AstraZeneca  в кількості 60 шт. та CoronaVac в кількості 48 шт.

Щеплення від COVID-19 захистить ваше життя і здоров'я

Ліків від COVID-19 немає. Лікування, яке застосовують тільки полегшує перебіг хвороби, тобто покращує стан пацієнтів,допомагаючи пережити COVID-19.

Заразитися коронавірусом може людина будь-якого віку незалежно від статі, походження та національності.

COVID-19 може бути дуже небезпечним для людей, страших за 60 років та з хронічними захворюваннями (бронхіальна астма, діабет, гіпертонія, онкологічні захворювання тощо), а також освітян, які через специфіку своєї діяльності постійно контактують із великою кількістю вихованців, учнів або студентів і наражаються на небезпеку захворіти. Саме тому щепитися від COVID-19 - означає захистити своє життя.

В Україні розпочалась вакцинація всіх працівників закладів освіти, незалежно від власності та підпорядкування.

Які вакцини сьогодні доступні в Україні?

AstraZeneca - векторна вакцина, яку розробила шведсько-британська компанія AstroZeneca розом з Оксфордським університетом. Виготовляють в Європейському Союзі, Великій Британії, Республіці Корея. Вакцина, яка вироблена за ліцензією в Індії, має назву Covishield.

Для повної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 12 тижнів.

Comirnaty/Pfizer-BioNTech - мРНК - вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехно-логічною компанією BioTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.

Для повної імунізації потрібно отримати 2 дози з інтервалом 21-28 днів.

CoronaVac/Sinovac Biotech - інактивована вакцина, яку розробил китайська біофармацевтична компанія, що займається дослідженням, розробкою, виробництвом  і продажем вакцин для захисту людини від інфекційних захворювань.

Для повноційної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у 14-28 днів.