ВАКЦИНАЦІЯ ВІД COVID-19

Дата: 01.10.2021 12:07

У тимчасовому пункті вакцинації КНП "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини  Великолюбінської селищної ради" протягом тиждня, 27-30 вересня проведено вакцинування:

111 осіб вакциною  CoronaVak (1 доза);

16 осіб вакциною  CoronaVak (2 доза);

60 осіб вакцинаю AstraZeneca (1 доза);

COVID-19 — гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Тяжкість перебігу захворювання залежить від багатьох факторів. Основною групою ризику тяжкого перебігу хвороби чи смерті є літні люди та люди з хронічними захворюваннями. Захистити себе та інших від інфікування допоможуть прості й корисні звички: використовуйте захисні маски, користуйтеся дезінфектантами, мийте руки і тримайте дистанцію понад 1,5 м

Симптоми захворювання

Симптоми захворювання на COVID-19 можуть бути індивідуальними і мати різний ступінь тяжкості. Найпоширенішими симптомами є:

• Гарячка
  • Сухий кашель
  • Втома
  • Біль у м’язах і суглобах
  • Біль у горлі
  • Діарея
  • Кон’юктивіт
  • Головний біль
  • Втрата нюху та смаку
  • Висипання на шкірі

Якщо ви маєте такі симптоми, будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем та лікуйтеся вдома, дотримуючись його вказівок.

Проте, якщо у вас ускладнене дихання або задишка, біль або стискання в грудях, розлад мовлення або втрата рухливості — негайно зверніться по медичну допомогу.

У середньому симптоми виникають протягом 5–6 днів після зараження, однак цей період може тривати до 14 днів.