ДО УВАГИ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Дата: 12.10.2021 11:35

З  01.07.2021 стартувала інспекційна компанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності, які мають ризики використання незадекларованої праці та відсутня позитивна динаміка щодо оформлення трудових відносин після проведених інформаційних заходів.

Пам’ятайте:

–    інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час;

–    інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою копію направлення на проведення інспекційного відвідування;

–    перевірка може проходити на місці або дистанційно;

–    максимальний термін перевірки до 10 днів;

–    інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень;

–    інспектор може перевіряти будь-які документи, що стосуються працівників, наодинці або у присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками;

–    під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото,відео або аудіозаписи, залучати правоохоронні органи.

Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників, сприяє ухиленню від сплати податків, зменшує надходження до державного й місцевих бюджетів. Працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті.

З метою запобігання використанню незадекларованої праці, у тому числі у неформальному секторі економіки, просимо суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності, які використовують найману працю,  здійснити оформлення своїх працівників.