Великолюбінська громада
Львівська область, Львівський район

КРУГЛИЙ СТІЛ на тему: «Як визначити базу для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування власниками дороговартісного майна»

Дата: 14.12.2021 20:20
Кількість переглядів: 480

КРУГЛИЙ СТІЛ на тему: «Як визначити базу для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування власниками дороговартісного майна»

        У Городоцькій ДПІ проведено «круглий стіл» щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування.

       Роман Миськів зазначив, що з 1 вересня в Україні триває кампанія одноразового добровільного декларування акивів. До 1 вересня 2022 року громадяни України мають нагоду задекларувати свої активи, з яких не були сплачені податки або сплачені в неповному обсязі, та сплатити зюір за відповідними ставками. Окремо Роман Миськів розповів, що об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути активи фізичної особи, які належать декларанту на праві власності (у тому числі на праві спільної часткової або спільної сумісної власності) та знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі - Декларація), зокрема, інші активи фізичної особи, у тому числі майно.

        Для об’єктів декларування, визначених підпунктами «б» – «е» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначається, зокрема, але не виключно, як:

          -   витрати декларанта на придбання (набуття) об’єкта декларування;
 
          -   вартість, що визначається на підставі оцінки майна та майнових прав, фінансових інструментів, інших активів. Оцінка щодо об’єкта декларування проводиться відповідно до законодавства країни, де знаходиться такий актив. Вартість активів, визначена в іноземній валюті, відображається в Декларації у гривні за офіційним курсом національної валюти, встановленим Національним банком України станом на дату подання Декларації.

         Отже, підсумував Роман Миськів, у разі якщо фізична особа є власником активів, які придбані за рахунок коштів з яких податки не були сплачені, то базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є витрати на придбання зазначених активів або їх оціночна вартість, тобто база визначається платником самостійно.

         Наголосив, на підписці у соціальних мережах:

Instagram – ГУ ДПС у Львівській області (tax_service_lviv)

TelegramДПС у Львівській області (https://t.me/tax_service_Lviv)

Facebook: https://www.facebook.com/tax.lviv

YouTube – ДПС у Львівській області 

        (https://www.youtube.com/channel/ ДПС у Львівській області )

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень