A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великолюбінська громада
Львівська область, Львівський район

Про нюанси нарахування та сплати податків у час війни поспілкувався із додзвонювачами під час сеансу «гаряча лінія» начальник Городоцької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Роман Миськів.

Дата: 05.07.2022 15:53
Кількість переглядів: 248

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Запитання: Чи звільняється від відповідальності платник податку на прибуток за неподання до 10 червня 2022 року річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, у зв’язку з запровадженням воєнного стану в Україні?

Відповідь: Так. Відповідно до абзаців першого-другого п. п.69 підрозд.10 розд. ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України, при відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів, зокрема, подання звітності, передбаченої п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України, платники податків звільняються від передбаченої Податковим кодексом України відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.        

Запитання: Майно у податковій заставі. Чи може військова адміністрація викупити таке майно (автомобілі) у товариства?

Відповідь: Так, майно платника податків звільняється з податкової застави з дня отримання рішення керівника військово-цивільної адміністрації про вилучення майна без застосування вимог ст. 92 Податкового кодексу України.

У разі оплатного вилучення майна такі кошти спрямовуються на погашення податкового боргу платника податків, майно якого вилучено.

Запитання: Як здійснюється взяття на облік у контролюючих органах юросіб або ФОП у період воєнного стану на території України?

Відповідь: Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, для контролюючих органів припиняється перебіг строків, встановлених для взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів за основним місцем обліку або фізичних осіб – підприємців за податковою адресою та передачі даних про взяття на облік таких платників податків у контролюючих органах до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Запитання: Що із нарахуванням та сплатою плати за землі, що розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії?

Відповідь: Тимчасово на період з березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, в якому припинено або скасовано воєнний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями росії, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також земельних ділянок (земельних часток (паїв), які визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Запитання: Які дії СГ, якщо в «ПРРО Каса» (Windows/Android) при відкритті зміни надходить повідомлення «Компанія заблокована»?

Відповідь: В «ПРРО Каса» (Windows/Android), яке надається ДПС на безоплатній основі, повідомлення з текстом «Компанія заблокована» не використовуються, тобто платник застосовує програмне рішення іншого виробника програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО).

Для отримання роз’яснення та причин надходження повідомлення з текстом «Компанія заблокована» при відкритті зміни на ПРРО, розробленого іншими виробниками, необхідно звертатись до розробників такого програмного забезпечення.

Водночас суб’єкту господарювання необхідно перевіряти каталог до якого збережено файл секретного ключа та сертифіката кваліфікованого електронного підпису, а також переконатися, що в обраному каталозі знаходяться лише:

- 1– файл діючого (нового) ключа;

- 1 – файл діючого (нового) сертифіката.

При цьому обраний каталог не повинен містити інших файлів, ключів, сертифікатів.

Запитання: Чи буде вважатися безстроковою ліцензія на виробництво алкогольних напоїв або тютюнових виробів, видана терміном на 5 років, якщо термін її дії закінчується після внесення змін у законодавство щодо безстрокової дії ліцензій?

Відповідь: Ні, не буде. Якщо термін дії ліцензії на виробництво алкогольних напоїв або тютюнових виробів, виданої на 5 років, закінчується після внесення змін у законодавство щодо безстрокової дії ліцензій, суб’єкт господарювання повинен отримати нову ліцензію.

Запитання: Чи треба подати податкову декларацію про майновий стан і доходи фізособі, яка отримала дохід від продажу одного легкового автомобіля?

Відповідь: Фізичній особі не потрібно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи у випадку, якщо така особа отримала дохід від продажу протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля або мотоцикла, мопеда.

Такий дохід не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором і у фізичної особи не виникає обов’язку щодо сплати податку.

Але варто нагадати, що дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля або мотоцикла чи мопеда, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля або мотоцикла та мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Запитання: Хто може скористатися одноразовим добровільним декларуванням та за якою формою декларувати?

Відповідь: Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть:

• фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи;

• фізичні особи, які не є резидентами, але які були резидентами на дату отримання об’єктів декларування чи на дату отримання доходів, користуючись з яких були отримані об’єкти декларування.

Форма декларації з одноразового (спеціального) добровільного декларування доступна для завантаження на сайті податкової служби. Вона містить загальні відомості про платника збору, валютні цінності, об’єкти нерухомості та земельні ділянки, транспортні засоби та інше рухоме майно, паї та частки у майні юридичних осіб, корпоративні права та майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, якими декларант володіє.

У такій декларації не потрібно зазначати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Запитання: Чи може юрособа перейти на єдиний податок протягом звітного року?

Відповідь: Так. Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень