A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великолюбінська громада
Львівська область, Львівський район

У Городоцькій ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Зміни в податковому законодавстві у період дії воєнного стану».

Дата: 15.07.2022 09:16
Кількість переглядів: 159

 

   На запитання додзвонювачів відповідав начальник Городоцької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області  Роман Миськів. Вашій увазі пропонуємо найактуальніші запитання та відповіді прямого зв’язку.

 

Запитання: Як здійснювати торгівлю тютюном або алкоголем у безготівковій формі?

Відповідь: Суб’єкт господарювання, який має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами), може здійснювати продаж таких товарів у безготівковій формі (у тому числі шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установи банку). Але таку торгівлю можна проводити тільки за умови застосування РРО та/або ПРРО в установленому Законом України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» порядку, під час видачі споживачу алкогольної продукції та обов’язкової видачі у паперовій та/або електронній формі фіскального касового чека, в якому зазначає форму оплати – безготівкова.

 

Запитання: Чи звільняється від відповідальності платник податку на прибуток за неподання до 10 червня 2022 року річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, у зв’язку з запровадженням воєнного стану в Україні?

Відповідь:  Так. Відповідно до абзаців першого-другого п. п.69 підрозд.10 розд. ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України, при відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів, зокрема, подання звітності, передбаченої п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України, платники податків звільняються від передбаченої Податковим кодексом України відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

 

Запитання: Чи необхідно звітувати платнику акцизного податку, коли не провадив діяльність?

Відповідь: Платник акцизного податку, який протягом звітного періоду не провадив господарську діяльність, але має чинні (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством або є особою (у тому числі юридичною особою, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійним представництвом, які реалізують пальне або спирт етиловий, зобов’язаний подавати Декларацію із проставленням нулів у клітинках відповідних граф (прочерки та інші знаки чи символи не проставляються).

 

Запитання: Чи може юридична особа перейти на єдиний податок протягом звітного року?

Відповідь: Так. Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

 

 

 

 

 

Про особливості одноразового (спеціального) добровільного декларування під час семінару

 

        Нещодавно фахівцями Городоцької ДПІ проведено семінар з платниками податків на тему: «Особливості одноразового (спеціального) добровільного декларування».

       Семінар відбувся в рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо Закону України від 15 червня 2021 року № 1539 ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

         Податківці наголосили присутнім, що декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644 - VII «Про санкції».

Також об'єктами декларування не можуть бути активи декларанта, які обліковуються (знаходяться) на рахунках фінансових установ та/або розташовані (зареєстровані) на території країни, визнаною державою – агресором згідно із законом чи мають джерело походження з такої країни.

         Під час заходу особливу увагу було приділено алгоритму подання декларації, а також перевагам користування Електронним кабінетом платника, який забезпечує: допомогу при заповненні декларації; отримання інформації щодо заповнення; заповнення та надсилання декларації; відображення реквізитів для сплати та QR-коду; можливість сплати, скориставшись платіжними системами.

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень