20 років Скнилівської трагедії

Дата: 27.07.2022 21:39

27 липня 2002 року сталася одна з найстрашніших трагедій у новітній історії України – 20 років тому на Скнилівському аеродромі Львова літак врізався в натовп. Унаслідок аварії загинуло 77 осіб, включно з 28 дітьми. Усього поранення зазнали 350 людей. Також лікарі діагностували в деяких людей психологічні розлади після цієї катастрофи

Це авіашоу нетерпляче чекало все місто – люди йшли туди сім’ями, планували дозвілля та приїжджали навіть з інших областей. Усього подивитися на фігури вищого пілотажу прийшло близько 10 000 осіб. Виконували їх досвідчені пілоти першого класу з групи "Українські соколи" – полковники Володимир Топонар та Юрій Єгоров.

Вони мали виконувати трюки на літаку, який через погодні умови не змогли доправити з Івано-Франківська до Львова, тому в небо підняли іншу машину – Су-27УБ. Саме на ній пілоти демонстрували трюк "напівпетля" на дуже малій висоті та з виходом на критичні кути атаки. Це й призвело до страшної аварії – при спробі не стикнутися із землею літак зачепив інше повітряне судно неподалік, і, виконавши три оберти навколо осі центроплана, впав у натовп глядачів, що вийшли на аеродром, аби ліпше побачити пілотування...