Дії у випадку загрози винекнення аварії з викидом радіоактивних речовин

Дата: 31.08.2022 20:55

Запам’ятайте!

Сирени і переривчаті гудки підприємств та транспортних засобів – це сигнал «Увага всім».   - Негайно ввімкніть приймачі радіотрансляційної мережі, радіоприймач або телевізор.

Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкцію про порядок дій.

Не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами.

Зберігайте спокій.

Часу для ретельного виконання заходів захисту у вас достатньо.

Попередьте сусідів, надайте допомогу особам з обмеженими можливостями, дітям та людям похилого віку.

Виконати заходи щодо зменшення проникнення радіаційних речовин у квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.

Підготуйте  запас питної води: наберіть воду у ємності, що закриваються, підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки ( наприклад, мильний розчин для обробки рук), закрийте на водопроводах крани.

Підготуйтеся до можливої евакуації: підготуйте документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, потрібні ліки (обов’язково йодоприпарати), мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби.

Речі упакуйте та укладіть у найбільш захищеному від проникнення зовнішнього забруднення приміщенні.

Дізнайтеся у місцевих органах державної влади місця збору мешканців для евакуації.

Від’єднайте всі споживачі електричного струму, вимкніть газ.

Дії під час раптової аварії з викидом (розливом) радіоактивних речовин:

Зберігайте спокій, уникайте паніки.

З одержанням повідомлення (по радіо або іншому каналу оповіщення) про радіаційну небезпеку населенню виконайте передбачені заходи.

Негайно укрийтеся в житлових будинках.

Стіни дерев’яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання в 2 рази, цегляного – у 10 разів; заглиблені укриття (підвали) з покриттям із дерева – у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону у 40-100 разів.

Слухайте повідомлення органів цивільного захисту. Уточніть час початку евакуації. Попередьте сусідів про початок евакуації.

Виконати заходи щодо зменшення проникнення радіаційних речовин у квартиру (будинок).

Підготуйте  запас питної води,  найпростіші засоби санітарної обробки.

Проведіть йодну профілактику Калій йодиду вживати після їжі разом з чаєм, соком або водою 1 раз на день протягом 7 діб; дітям до двох років – по 0,040 г на один прийом; дітям від двох років та дорослим – 0,125 г на один прийом.

Водно-спиртовий розчин йоду приймати після їжі 3 рази на день протягом 7 діб; дітям до двох років – по 1-2 краплі 5% настойки на 100 мл молока (консервованого) або годувальної суміші; дітям від двох років та дорослим – по 3-5 крапель на склянку молока або води.

Наносити на поверхню кінцівок рук настоянку йоду у вигляді сітки 1 раз на день протягом 7 діб.

Швидко зберіть потрібні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі.

Підготуйтеся до евакуації: зберіть документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, білизну, одяг, запас консервованих продуктів на 2-3 доби; речі упакуйте та зберігайте у найбільш захищеному від проникнення зовнішнього забруднення приміщенні; надайте допомогу дітям, особам з обмеженими можливостями та людям похилого віку.

Вони підлягають евакуації в першу чергу.

По можливості негайно залишити зону радіоактивного забруднення

Перед виходом з будинку Вимкніть джерела електро-, газо-, і водопостачання, візьміть підготовлені речі, надіньте протигаз (респіратор, ватно-марлеву повязку), верхній одяг (плащ, пальто, накидка), гумові чоботи.

З прибуттям на нове місце Проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри на спеціально обладнаному санітарно-обмивочному пункті або ж самостійно (зняти верхній одяг і, ставши спиною проти вітру, витрясти його, або повісити одяг на перекладину чи мотузку, віником або щіткою змести з нього радіоактивний пил та вимити водою;

Обробити відкриті ділянки шкіри водою або розчином із індивідуального протихімічного пакету, який буде виданий кожному.

Для обробки шкіри можна використовувати вату, марлю, чи просто рушники.

Дізнайтеся у місцевих органів влади адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Запам’ятайте!

Сирени і переривчаті гудки підприємств та транспортних засобів – це сигнал «Увага всім».   Негайно ввімкніть приймачі радіотрансляційної мережі, радіоприймач або телевізор.

Не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами.

Зберігайте спокій.

Часу для ретельного виконання заходів захисту у вас достатньо.

Від’єднайте всі споживачі електричного струму, вимкніть газ.