Фахівці Городоцької ДПІ під час тренінгу з платниками податків розповіли про порядок реєстрації та застосування касових апаратів

Дата: 26.01.2023 09:41

Фахівці Городоцької ДПІ провели тренінг з метою надання практичних навичок платникам щодо реєстрації ПРРО.

Фізичним особам – підприємцям надали актуальну інформацію про встановлення «ПРРО Каса», зокрема покрокову інструкцію щодо завантаження даного програмного забезпечення на Windows.

Податківці наголосили, що перш ніж реєструвати ПРРО, необхідно надати відомості про господарську одиницю, де буде застосовуватися ПРРО, а саме повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти пов’язані з оподаткуванням чи через які проводиться діяльність, за формою №20-ОПП.

Реєстрація ПРРО проводиться на підставі заяви про реєстрацію ПРРО за формою №1-ПРРО. У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації, ПРРО реєструється через присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру програмних РРО.

Також суб’єкт господарювання, який зареєстрував ПРРО, подає повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих і удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО за №5-ПРРО з інформацією про ідентифікатор ключа з сертифікату, який використовується для підпису, щодо того працівника, котрому надані повноваження. Наприкінці тренінгу фахівці ЦОПу надали вичерпні відповіді на всі поставлені платниками запитання та закликав їх користуватися електронними сервісами від ДПС.

Платникам на замітку: податковий календар на січень 2023 року

У Городоцькій ДПІ  інформують, що четвер, 19 січня 2023 року

Останній день подання

Останній день сплати

ЄСВ фізичними особами – підприємцями, у т. ч. спрощенцями, особами, що здійснюють незалежну професійну діяльність, членами фермерських господарств, за ІV квартал 2022 року.

П’ятниця, 20 січня 2023 року

Останній день подання

податкової декларації з ПДВ за грудень 2022 року;

декларації акцизного податку за грудень 2022 року;

податкової декларації з рентної плати з розрахунком рентної плати за грудень 2022 року:

- за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

- за користування радіочастотним ресурсом України;

- за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

- за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за грудень 2022 року у разі неподання податкової декларації на 2022 рік;

податкової декларації платника єдиного податку 3 групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні, який використовує особливості оподаткування у розмірі 2%,  за грудень 2022 року.

ЄСВ за грудень 2022 року за найманих працівників підприємств, крім гірничих;

авансових внесків з єдиного податку фізособами-підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування 1 та 2 груп платників, за січень 2023 року.

Понеділок, 30 січня 2023 року

ЄСВ за найманих працівників гірничих підприємств за грудень 2022 року;

авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за IV квартал 2022 року;

авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за IV квартал 2022 року;

єдиного податку платниками 4 групи за IV квартал 2022 року;

єдиного податку платниками 3 групи, які використовують особливості оподаткування у розмірі 2% доходу, за результатами декларацій, поданих за грудень 2022 року;

плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за грудень 2022 року;

ПДВ за грудень 2022 року;

акцизного податку за грудень 2022 року;

рентної плати за грудень 2022 року:

- за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

- за користування радіочастотним ресурсом України;

- за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;

- за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за грудень 2022 року;

військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за грудень 2022 року;

ПДФО із загальної суми процентів, нарахованих за грудень 2022 року, на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки.

Вівторок, 31 січня 2023 року

Останній день плати

авансового внеску з податку на прибуток підприємств з пунктів обміну іноземних валют за січень 2023 року.