Працівники Городоцької ДПІ інформують платників, про нюанси застосування РРО/ПРРО

Дата: 15.03.2023 09:59

Працівники Городоцької ДПІ провели зустріч із платниками податків, під час якої проінформували платників про особливості застосування РРО/ПРРО, зокрема за яких умов можна здійснювати роздрібний продаж товарів (крім підакцизних) на території міста чи села без застосування РРО/ПРРО.

Податківці звернули увагу відвідувачів податкової інспекції, що застосування РРО/ПРРО стає обов’язковим за наявності хоча б однієї з таких умов:

- якщо роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;

- якщо фізичними особами - підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля , зокрема через Інтернет;

- сільськими радами та радами територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО/ПРРО;

- у разі перевищення річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) суми 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один відокремлений підрозділ (пункт продажу товарів).

Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді  через Електронний кабінет

Фахівцями Городоцької ДПІ проведено тренінг для громадян-фізичних осіб, під час якого надали роз’яснення, що декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді через Електронний кабінет (http://cabinet.tax.gov.ua) у розділі «ЕК для громадян»/ «Податкова декларація про майновий стан і доходи».

Скористатись зазначеним сервісом зможуть особи, які ідентифіковані за особистим ключем, виданим кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг.

Звернули увагу, що з 01 січня 2023 року введено в дію нову форму податкової декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17 травня 2022 року № 143 «Про внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 червня 2022 року за № 593/37929 (із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 09 червня 2022 року № 160).