У Львівській політехніці відбулося друге засідання робочої групи «Просторового розвитку»

Дата: 03.04.2023 16:17

Обговорювали результати аналізу містобудівної документації та проєкти, в яких потенційно зацікавлені громади Львівщини, що межують.

А саме: 17 територіальних громад області, які можуть увійти до складу Львівської агломерації. Експерти, залучені до проєкту, відзначили, що майже усі ці громади працюють на оновленій містобудівній документації, затвердженій після 2011 року. А напрацювання Стратегії розвитку Львівської агломерації дасть можливість покласти її в основу розробки комплексних планів просторового розвитку.

В процесі аналізу генеральних планів, фахівці досліджували:
🔹 інвестиційну активність громад у сфері будівництва;
🔹 цільове призначення земельних ділянок,
🔹 наявність природних ресурсів;
🔹 транспортну інфраструктуру;
🔹 інші важливі складові для розуміння потенціалу росту та розвитку запропонованих громад.

Окремо було акцентовано на ретельному вивченні демографічної ситуації територій майбутньої агломерації. Ця інформація може стати запорукою ефективного залучення інвестицій у майбутньому.

А за даними соціологічного опитування, серед проєктів, у реалізації яких першочергово зацікавлені жителі, — ті, що стосуються:
🔸 розвитку мереж медичних закладів;
🔸 розбудови транспортної інфраструктури;
🔸 спорудження сучасних сміттєпереробних заводів;
🔸 покращення екологічної ситуації (зокрема, очистки річок та водойм);
🔸 удосконалення системи освітніх закладів.

Також у межах заходу, представники громад Львівщини, що межують, працювали над ідеями проєктів, втілення яких становить спільний інтерес. Серед таких: будівництво шкіл, очисних споруд, індустріальних парків, нових підприємств і навіть збереження пам’яток архітектури з метою підвищення туристичної привабливості.

Команда «Просторового розвитку» — одна із семи галузевих робочих груп, що працює над проєктом Стратегії розвитку Львівської агломерації. Перше її засідання відбулося у грудні 2022 року.