22 червня День скорботи і пам'яті жертв війни в Україні

Дата: 22.06.2023 10:30

Цього дня почалася нова фаза Другої світової війни на території сучасної України та інших країн. Згідно зі статистикою, у ній загинуло близько 20% наших земляків. День пам'яті був створений 2000 року указом президента України Леоніда Кучми.

Цього дня вшановують усіх, хто загинув унаслідок бойових дій на території України, яка зазнала найбільших втрат за період війни. Згідно з даними, опублікованими істориками, Друга світова війна забрала життя 5 мільйонів українських військових, 5 мільйонів мирних мешканців і ще 2 мільйони стали примусовими заробітчанами в нацистській Німеччині.

У цій кривавій війні тоталітарні режими вбивали на фронті, морили голодом, розстрілювали мирних людей та спалювали цілі села та міста.

На жаль, уже 9 років від початку російсько-української війни та 484 дні повномасштабної війни ці криваві реалії знову з нами. Ми знову боремося за свою свободу  та спокійне життя у рідній незалежній державі.

Пам’ятаємо всіх, кого ми втратили. Це та пам’ять яка не дозволить нам здатися. Конвертуємо наш біль у силу. Переможемо.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!