Надання електронних довірчих послуг неповнолітнім особам віком від 14 до 18 років

Дата: 26.06.2023 15:48

Фахівці Городоцької ДПІ інформують.

Для оптимізації процесу надання електронних довірчих послуг (далі – ЕДП) Кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг Державної податкової служби України повідомляємо, що у разі необхідності отримання ЕДП фізичною особою віком від 14 до 18 років, відповідно до частини другої статті 32 Цивільного кодексу України (далі – ЦК), для вчинення правочину неповнолітньою особою, необхідна згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників (далі – Згода).

Відповідно до частини третьої статті 35 ЦК, повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю, тобто для отримання ЕДП фізичною особою у віці від 16 років, що зареєстрована як фізична особа-підприємець Згода не надається.

Враховуючи викладене, для отримання ЕДП неповнолітній особі віком  від 14 до 18 років, окрім переліку документів для отримання ЕДП фізичною особою, необхідна обов’язкова присутність хоча б одного з батьків дитини з оригіналом паспорту, надана ним письмова Згода, наведена у додатку та свідоцтво про народження дитини (оригінал для ознайомлення та засвідчена копія).