Включення до податкової знижки суми коштів або вартості майна, переданих як благодійність неприбутковим організаціям під час воєнного стану

Дата: 24.07.2023 12:12

Під час проведення «круглого столу» фахівці Городоцької ДПІ звернули увагу, що за результатами 2022 року до податкової знижки платника податку на доходи фізичних осіб у звітному податковому році включаються суми коштів або вартість майна, перерахованих чи переданих як благодійність неприбутковим організаціям під час воєнного стану у розмірі, що не перевищує 16 відс. суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

Тобто, щоб скористатись правом на податкову знижку розмір внесків не повинен перевищувати 16 % від суми  загального оподатковуваного доходу за звітний рік, а неприбуткові організації на дату здійснення таких дій мають відповідати своєму неприбутковому статусу такого звітного року.

Звернули увагу, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником витрати, які підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) та строк оплати за такі товари (роботи, послуги).