Великолюбінська громада
Львівська область, Львівський район

В рамках інформаційної кампанії щодо застосування РРО та ПРРО, а також змін у законодавстві – в інтерв’ю з  начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим

Дата: 15.08.2023 11:23
Кількість переглядів: 137

Фото без опису

В рамках інформаційної кампанії щодо застосування РРО та ПРРО, а також змін у законодавстві – в інтерв’ю з  начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим

 Сьогодення диктує чесні правила ведення бізнесу.

Військова агресія рф, складна економічна ситуація в країні диктує українському суспільству нові правила існування, й одне з головних – чесний та прозорий бізнес, адже кожна гривня сплаченого податку працює сьогодні на Перемогу, а новації в сфері застосування РРО спрямовані, перш за все, на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та безконтрольного обігу товарів.

Тож популяризація податкової культури та обізнаності наразі є вкрай необхідною та вимагає посиленого діалогу з платниками. Власне, з метою швидкого донесення до бізнес спільнот Городоччини нових норм, які запроваджені Законом України 3219 і відбулася наша зустріч   з начальником  Городоцької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Романом Миськівим.

 Під час інтерв’ю начальник ДПІ розповів про основні положення ЗУ №3219 та  наголосив, що мова йде насамперед не про збільшення податкового навантаження на бізнес, а лише про повернення на довоєнну систему оподаткування – саме це і є основним меседжем Закону, який необхідно донести до усіх суб’єктів господарювання.

 Так, в рамках дії закону скасовується спеціальний режим оподаткування за ставкою 2 відсотки, який був запропонований урядом на початку війни для підтримки бізнесу. Тож уже з 1 серпня суб’єкти господарювання, які працювали за такою ставкою, повернуться на попередню систему оподаткування, також за ними зберігається право змінити її на більш зручну для себе. Окрім того, уряд відновив обов’язок сплати єдиного податку, однак, підприємці, які провадять діяльність на територіях, де ведуться бойові дії чи потенційно можуть вестися, й надалі можуть сплачувати його виключно на добровільній основі.

 Також відновилася відповідальність бізнесу за порушення фіскалізації готівкових операцій під час торгівлі. Нагадаємо, що уряд ще з 1 січня 2022 року зобов’язав усіх суб’єктів господарювання здійснювати готівкові розрахунки виключно із застосуванням РРО чи ПРРО, наразі провадити торгівлю без касового апарату мають право лише спрощенці 1 групи. Наголосив, що варто знати, що ЗУ №3219 знизив розмір штрафних санкцій за незастосування РРО для підприємців (окрім тих, які торгують підакцизною продукцією, валютними цінностями, ювелірними виробами, медичними та лікарськими засобами чи виробами, складною побутовою технікою та не провадять діяльність у сфері азартних ігор) зі 100% за перше порушення вартості реалізованого товару та 150 % вартості реалізованого товару за наступне до 25 % та 50 % відповідно.

«Видача фіскального чеку при кожному розрахунку має стати такою ж звичною нормою для нашого бізнесу, якою уже давно є для європейського”, - зазначив Роман Миськів.

 Однією з тем розмови стала також проблема легалізації виплати заробітної плати. Принагідно  начальник ДПІ Роман Миськів наголосив, що ЗУ № 3219 відновив проведення документальних перевірок щодо нарахувань та сплати ЄСВ, пов’язані з припиненням юридичної особи або ФОП, або ж за зверненням самого платника єдиного внеску. Також з 1 серпня 2023 року відновлено нарахування штрафних санкцій та пені за неподання, несвоєчасне подання, або подання не за встановленою формою звітності про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку). Також начальник ДПІ, підкреслив, що законодавець залишив підприємцям право на добровільну сплату ЄСВ за себе.

«Роботодавець повинен усвідомлювати власну відповідальність за кожного працівника, що передбачає офіційне працевлаштування, виплату “білої” зарплати та чесну сплату податків та ЄСВ до бюджетів. Чесні відносини з державою, працівниками, партнерами та собою – запорука економічної стабільності країни”, - зазначив на завершення зустрічі Роман Миськів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень