1 жовтня, о 9:00 всеукраїнська хвилина мовчання в пам'ять про Героїв, які загинули за свободу та незалежність держави

Дата: 29.09.2023 16:07

Президент Володимир Зеленський оголосив у неділю, 1 жовтня, о 9:00 всеукраїнську хвилину мовчання в пам'ять про Героїв, які загинули за свободу та незалежність держави.

Україна цього року вперше відзначатиме День захисників і захисниць 1 жовтня. Це пов'язано з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар і перенесенням свята Покрови пресвятої Богородиці з 14 жовтня на 1-ше.

Українські козаки за старих часів шанували це свято й вважали Богородицю своєю покровителькою й заступницею, тому День захисників і захисниць і День козацтва прив'язані до цієї дати.

Зеленський заявив, що хвилина мовчання 1 жовтня буде державною традицією як вшанування пам'яті загиблих за свободу та незалежність країни.