Великолюбінська громада
Львівська область, Львівський район

Про податкову знижку під час зустрічі з платниками податків

Дата: 16.10.2023 15:50
Кількість переглядів: 44

     Фото без опису

Фахівцями Городоцької ДПІ проведено зустріч для платників податків щодо заповнення декларації на повернення податкової знижки за навчання. Звернуто увагу здобувачів освіти, що держава повертає з бюджету частину податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати, з витрат, понесених на платне навчання. Таке право передбачене статтею 166 Податкового кодексу України.

       Податківці роз’яснили присутнім, що при  розрахунку податкової знижки враховуються витрати, понесені за навчання у закладах дошкільної позашкільної, загальної, середньої, професійної та вищої освіти за здобуття відповідної освіти за себе або члена сім’ї першого ступеня споріднення.

        Разом з тим, є декілька умов для отримання податкової знижки: податкова знижка може  бути надана виключно резиденту, який має присвоєний реєстраційний номер облікової картки платника податків, так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті; загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу України. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним  не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні роки не переноситься.  

         Фахівці також нагадали, що разом з декларацією необхідно надати  платіжні та розрахункові документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, із зазначенням особи, яка звернулася за податковою знижкою, копії договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість послуг і строк оплати за такі послуги.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень