Заборони для курців та продавців сигарет з 11 липня: що варто знати та які тепер штрафи

Дата: 26.10.2023 10:49

З 11 липня 2023 року набули чинності зміни до антитютюнового законодавства. Заборонені, зокрема, реклама тютюнових виробів та пристроїв для куріння, ароматизатори тощо. Також зросли штрафи для кафе і ресторанів, які порушать закон щодо куріння у приміщеннях, а також з'явилась відповідальність для тих, хто курить електронні пристрої у громадських місцях.

Законодавець врегулював саме визначення терміну "приміщення". Також розширили й повноваження Держпродспоживслужби щодо притягнення до відповідальності закладів-порушників.

Змін до антитютюнового законодавства, а саме:

• заборона реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них;
  • встановлення штрафу за їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а в разі повторного протягом року порушення – 10 200 грн:
  • заборона продажу ароматизованих сигарет;
  • вводиться відповідальність щодо заборони куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних цигарок.