Великолюбінська громада
Львівська область, Львівський район

Підстави для відмови в задоволенні запиту на інформацію

Дата: 01.11.2023 12:21
Кількість переглядів: 70

Фото без опису

Начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим надано коментар. Перелік підстав для відмови в задоволенні запиту на інформацію надано в статті 22 Закону України від 23 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон № 2939). Зазначений перелік є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. А саме, розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком; не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.

Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при обов’язковому дотриманні сукупності вимог «трискладового тесту», передбачених частиною другою статті 6 Закону № 2939. У разі відмови в наданні інформації необхідно обґрунтувати цю відмову, зазначивши у відповіді якому саме з інтересів загрожує розголошення запитуваної інформації, в чому полягає шкода цим інтересам від її розголошення, чому шкода від оприлюднення такої інформації переважає право запитувача знати цю інформацію. В іншому випадку відмова в наданні запитуваної інформації є необґрунтованою і суперечить нормам Закону №2939.

Звернув увагу на те, що частиною четвертою статті 22 Закону № 2939 встановлено вимоги до оформлення відмови в задоволенні запиту на інформацію, а саме у відповіді обов’язково має бути зазначено порядок оскарження визначений статтею 23 Закону № 2939.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень