Про відповідальність за порушення використання РРО/ПРРО інформують платників податківці Городоцької ДПІ

Дата: 13.12.2023 12:40

Фахівці Городоцької ДПІ провели робочу зустріч з платниками податків, під час якої розповіли про вимоги податкового законодавства в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема поінформували про те, що з 1 жовтня цього року відновлено штрафні санкції за порушення використання РРО/ПРРО. Використовувати касові апарати обов’язково повинні фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку ІІ-IV груп, при здійсненні розрахункових операцій у готівковій або безготівковій формі із застосуванням платіжних карток. Не потрібно застосовувати у своїй діяльності РРО/ПРРО фізичним особам-підприємцям І групи, фізичним особам-підприємцям, які приймають оплату виключно банківськими переказами.

Податківці звернули увагу підприємцям, що вони можуть на власний розсуд вирішувати: купити пристрій для реєстрації розрахункових операцій чи завантажити безоплатні мобільні додатки, запропоновані ДПС. Для цього необхідно завантажити відповідну програму з сайту ДПС України та встановити її на доступний гаджет – смартфон, ноутбук чи комп’ютер.