Великолюбінська громада
Львівська область, Львівський район

Охорона ранньоквітучих об'єктів рослинного світу

Дата: 01.03.2024 11:23
Кількість переглядів: 96

Фото без опису

Охорона ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, зокрема тих, що занесені до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, є дуже важливою задачею для збереження біорізноманіття нашої країни. Ці рослини є унікальними та надзвичайно цінними елементами нашої природи, тому їх захист від знищення та заборона торгівлі є надзвичайно важливим завданням.

Проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава та інші перші квіти належать до рідкісних видів рослин, багато з яких занесені до Червоної книги України та під охорону закону.

Завдяки відносно теплому лютому, їх цвітіння може розпочалося раніше, що створює загрозу незаконному збиранню, транспортуванню та продажу цих рідкісних рослин.

Відповідно до законодавства України, включаючи закони "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про рослинний світ", "Про Червону книгу України", Державною екологічною інспекцією України розроблено та затверджено План спільних заходів на 2024 рік. Цей план передбачає створення робочих груп і посилення державного контролю за збереженням рідкісних та червонокнижних видів рослин.

Важливо зазначити, що порушення законодавства може мати серйозні наслідки для правопорушників. Згідно зі статтею 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконне придбання, збут та розповсюдження об'єктів рослинного світу тягнуть за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень, а в разі порушення щодо об'єктів рослинного світу, що перебувають у заповідних територіях чи охороняються міжнародними угодами, штраф становить від 1700 до
3655 гривень. За кожен незаконно зірваний екземпляр червонокнижної рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення, з розмірами відшкодування, що залежать від виду рослини.

Пам'ятайте, що збираючи та продаючи первоцвіти, ви сприяєте їхньому знищенню, а купуючи — підтримуєте цей процес.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень