Городоцька ДПІ інформує
Податківці роз’яснюють громадянам про податкову знижку
Фахівці Городоцької ДПІ провели «круглий стіл» для громадян під час якого надали роз”яснення як як вони можуть скористатися своїм правом на податкову знижку за понесеними у 2023 році витратами за навчання, сплату відсотків за іпотечним кредитом та для внутрішньо переміщених осіб за витратами на оренду житла.
Також, податківці порекомендували платникам подати податкову декларацію в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС Електронний кабінет або через мобільний застосунок «Моя податкова». За їхніми словами в Електронному кабінеті створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість часткового автоматичного передзаповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податку, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.
На завершення заходу платники податків отримали кваліфіковані відповіді з питань оподаткування.
У Городоцькій ДПІ відбувся тренінг для підприємців
У приміщенні Городоцької ДПІ відбувся тренінг для платників податків щодо податкового законодавства.
Податківці розповіли присутнім про необхідність застосування РРО/ПРРО та ведення у встановленому порядку облік товарних запасів, про електронні сервіси ДПС, зокрема за стосунок для смартфонів «Моя податкова», по мінімальне податкове зобов’язання, фінансові санкції при неоформлені найманих працівників. Однією з провідних актуальних тем семінару стала деклараційна кампанія. Так, присутнім розповіли про особливості подання декларації про доходи, терміни та способи її подання.
Чимало запитань від суб’єктів господарювання стосувалися питань перевірок бізнесу, а також проведення розрахунків у безготівковій формі.
Тренінг пройшов у форматі активного обговорення, де платники мали можливість отримати відповіді на усі свої питання щодо оподаткування.
Про внесення до Довірчого списку нових сертифікатів КНЕДП ДПС
Начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим надано коментар.
На виконання наказу Міністерства цифрової трансформації України від 08.03.24 № Н 42 до Довірчого списку внесено нові сертифікати Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України, що надають змогу забезпечити клієнтів послугами:
кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки за міжнародними алгоритмами RSA та ECDSA;
кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу за міжнародними алгоритмами RSA та ECDSA.
Про можливість подання податкової декларації для використання права на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
У Городоцькій ДПІ проведено зустріч з громадянами-фізичними особами щодо можливості подання податкової декларації для використання права на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Податківці проінформували, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п. 166.2.1 Кодексу).
Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, у тому числі при поданні декларації засобами електронного зв'язку в електронній формі, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Кодексом.
Обмеження:
сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу.
якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 Кодексу).
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
МПЗ для фізичних осіб: хто нараховує та як провести звірку?
Фахівці Городоцької ДПІ інформують.
Для фізичних осіб МПЗ визначає податковий орган за податковою адресою платників податку - власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, не переданих в оренду.
Податкове повідомлення-рішення (ППР) надсилається до 01 липня року, наступного за звітним.
Платник податку - ФО зобов'язана сплатити суму, зазначену у ППР, протягом 60 днів з дня вручення ППР.
У разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов'язанням та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб такий платник податку має право у порядку, встановленому ст.42 ПКУ, звернутися до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
-земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
-суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
-суми сплачених податків, зборів, платежів.
У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельні ділянки або договорів про передачу в оренду, емфітевзис або інше користування земельних ділянок, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, відомості про які відсутні у базах даних інформаційних систем контролюючого органу, обчислення МПЗ здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації від відповідних органів про власність/користування або перехід права власності/користування на такі земельні ділянки.
Якщо за результатами звірки виявлено розбіжності між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган протягом 10 днів, наступних за днем завершення звірки, зобов'язаний скасувати (відкликати) таке ППР та у разі потреби надіслати (вручити) платнику нове ППР разом з детальним розрахунком суми податку, складене з урахуванням результатів проведеної звірки.