Великолюбінська громада
Львівська область, Львівський район

Про отримання податкової знижки та особливості видачі картки платника податків

Дата: 19.08.2024 17:03
Кількість переглядів: 64

Фото без опису

Проведення семінару у Городоцькій ДПІ щодо отримання податкової знижки

Працівниками Городоцької ДПІ проведено семінар та надано кваліфіковану допомогу платникам податків щодо заповнення декларації для отримання податкової знижки, а також регулярно консультують з інших питань щодо податкового законодавства.

Податківці роз’яснили, що платник податків може подати заповнену податкову декларацію особисто або уповноваженою на це особою, поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, чи подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС «Електронний кабінет платника», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації.

Податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного податкового року платником податку. Для підтвердження цих витрат платнику потрібно додати копії платіжних та розрахункових документів.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподаткованого доходу платника податку, нарахованого, як заробітна плата (підпункт 166.4.2. статті 166 Податкового кодексу України). Тобто отримати податкову знижку може лише фізична особа, яка отримує офіційно зарплату і платить з неї податок на доходи. Приватний підприємець отримати податкову знижку не може (підпункт 14.1.170 статті 14 Податкового кодексу України).

Податкова знижка надається у поточному році за наслідками попереднього звітного року. У разі, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні роки не переноситься.

Податкову декларацію для отримання податкової знижки за наслідками звітного 2023 року можна подати до 31 грудня 2024 року.

Особливості видачі картки платника податків

Начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим надано коментар. Працівники Городоцької ДПІ надають адміністративну послугу – видачу картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платників податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

Ідентифікаційні номери, видані контролюючими органами у порядку, визначеному законодавством, що діяло до надання чинності Податковим кодексом України, вважаються дійсними для всіх випадків, передбачених для використання реєстраційних номерів облікових карток платників податків.

Згідно з п.70.5 ст.70 ПКУ та п.1 розділу VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 29.09.2017 №822,  фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), яка не включена до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу  облікову картку фізичної особи-платника податків за формою 1ДР та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).

Пунктом 4 розділу VII Положення №822 передбачено, що облікові картки 1ДР малолітніх осіб (до 14 років) подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника). Якщо свідоцтво про народження дитини  видано не українською мовою, необхідно подати засвідчений в установленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою (після пред’явлення повертається) та його копію.

У разі виникнення необхідності у реєстрації в Державному реєстрі малолітніх осіб, які залишилися без піклування батьків та стосовно яких не прийнято рішення про встановлення опіки (піклування), документи на проведення реєстрації подаються представником органу опіки і піклування з документальним підтвердженням особи представника та його повноважень за наявності свідоцтва про народження.

На сьогодні Облікову картку 1ДР та копії документів необхідних для реєстрації у Державному реєстрі можна подати в електронному вигляді за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет». Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Для інформаційної підтримки та допомоги платникам при користуванні Електронним кабінетом відкрита приватна частина Електронного кабінету, яка містить режим «Допомога», де розміщено інструкцію користувача з кожного режиму Електронного кабінету.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень