Краще попередити, ніж лікувати!
Нещодавно у жителя Великолюбінської громади підтвердили небезпечне захворювання — правець. І цей випадок знову привертає увагу до важливості вакцинації від цього захворювання. Правець — це небезпечне бактеріальне захворювання, спричинене токсинами бактерії Clostridium tetani, що знаходиться в ґрунті та пилі та може проникає в організм через рани. Основною загрозою є сильні м'язові судоми, що можуть призвести до паралічу та навіть смерті.
У цьому конкретному випадку чоловік, який отримав серйозну травму ноги не був вчасно ревакцинований. Бактерія правця потрапила у рану і почала виробляти токсин, що викликає тяжкі симптоми. Його госпіталізували й лікарі розпочали лікування та перевели на штучну вентиляцію легень.
Однак випадок знову нагадав про значущість своєчасної вакцинації та негайної медичної допомоги при отриманні будь-яких ушкоджень.
Симптоми правця: сильне напруження м'язів, спазми (часто починаються з жувальних м'язів), складнощі з диханням через ураження дихальної мускулатури, лихоманка, потовиділення, сильний біль у м'язах, загальне виснаження.
Основний метод профілактики правця — це вакцинація.
Вакцина проти правця входить до складу комплексної вакцини АКДП (проти дифтерії, кашлюка та правцю).
Графік вакцинації проти правця:
- Перше щеплення — у віці 2 місяців.
- Друге щеплення — у 4 місяці.
- Третє — у 6 місяців.
- Четверте — у 18 місяців.
- Подальша ревакцинація проводиться у 6 та 16 років, а потім кожні 10 років.
Недостатня кількість вакцинацій, несвоєчасне введення або відмова від вакцинації створюють ризики виникнення правця, який важко піддається лікуванню і може мати серйозні наслідки для здоров'я.
Тому, щоб запобігти новим випадкам захворювання, необхідно відповідально ставитися до свого здоров'я та здоров'я дітей, своєчасно робити всі необхідні щеплення.
Городоцький відділ Львівського РВ ДУ «Львівський ОЦКПХ» МОЗ