Великолюбінська громада
Львівська область, Львівський район

Жінки та ринок праці: які ключові зміни

Дата: 15.01.2025 15:40
Кількість переглядів: 36

Фото без опису

Через збройну агресію та відтік кадрів за межі країни ринок праці Львівщини, як і інших регіонів, зазнав великих змін. Якщо ще декілька років тому претендентів на роботу було в рази більше, аніж вакансій, то у перших числах цього року на одного безробітного припадало 3 вільні робочі місця.

Загалом станом на 01.01.2025 року роботу за сприяння служби зайнятості шукали 4,4 тис. жителів області, у тому числі 3,3 тис. жінок (74%). Серед безробітних представниць прекрасної статі було ще більше – 81% або 2,7 тис.

Про активність жінок на ринку праці промовисто говорять статистичні дані: у січні-грудні торік за сприяння служби зайнятості роботу знайшли 16,3 тис. жителів області, у тому числі 10,9 тис. жінок. Майже чверть колишніх клієнток служби зайнятості поповнила персонал сфери торгівлі та послуг. Однак були й такі, хто відважився працювати гірником підземним, слюсарем-сантехніком, столяром, токарем, свердлувальником, трактористом слюсарем з ремонту колісних транспортних засобів, фрезерувальником, шліфувальником тощо.

Окрім того, 668 жінок минулого року отримали мікрогранти за програмою «єРобота» для відкриття або масштабування малого або мікробізнесу.

Професійним навчанням торік охоплено 5,1 тис. безробітних, у тому числі 4,3 тис. жінок (86,1%). Ще 1034 представниці прекрасної статі (60%) отримали ваучер на навчання, тоді як шанс поглибити рівень знань коштом держави використали 695 чоловіків (40%).

Щоби здолати гендерні стереотипи та укомплектувати вакансії, на які зазвичай працевлаштовувалися представники сильної половини людства, державна служба зайнятості видає жінкам, котрі бажають опанувати традиційно чоловічі професії, окремі ваучери. Завдяки їм українки зможуть опанувати понад 30 професій і працювати у сферах, де вони менше представлені. Згідно з умовами проєкту таке навчання буде здійснюватися на замовлення працедавців з подальшим гарантованим працевлаштуванням. Зокрема жінки зможуть освоїти фах водійки трамвая, тролейбуса або навантажувача, операторки верстатів з програмним керуванням, фрезерувальниці, майстерки з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики та інші. Щоб замовити навчання, роботодавець повинен звернутися до центру зайнятості. Претендентка може самостійно обрати заклад освіти з переліку установ, які здійснюють навчання за тією чи іншою професією. Центр зайнятості оплачує навчання в розмірі не більш як 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Якщо вартість навчання перевищує цей розмір, різницю може сплатити працедавець або учасниця проєкту.

Більше про ваучери на навчання читайте на сайті ДЦЗ https://www.dcz.gov.ua/profnavch/voucher або звертайтеся за консультаціями до підрозділів Львівського обласного центру зайнятості (контакти - https://bit.ly/40jWW59).

 

Львівський  обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень