Оголошення

Чи можуть платники єдиного внеску подати на погодження довідку-розрахунок на виплату заробітної плати в електронній формі?

Начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим надано коментар – відповідь на дане запитання. Пунктом 4 Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.09.2022 № 291 із змінами та доповненнями (далі – Порядок) визначено, зокрема, що довідка-розрахунок на виплату заробітної плати складається платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за формою згідно з додатком 1 до Порядку.

15:10:39 17.02.2023

Що треба враховувати з 1 січня 2023 року при програмуванні найменування підакцизного товару

У приміщенні Городоцької ДПІ 17.02.2023 року проведено «круглий стіл» з платниками податків, під час якого податківці зазначили, що з 1 січня 2023 року починають діяти нові коди згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД) (версії 2022 року), запроваджені Законом України від 19 жовтня 2022 року №2697-IX «Про Митний тариф України». При цьому, коди УКТ ЗЕД, затверджені Законом України від 04 червня 2020 року №674-IX «Про Митний тариф України» втрачають чинність з 01.01.2023.

15:03:59 17.02.2023

Безробіття під час війни: заробітна плата VS допомога з безробіття

Станом на 01.02.2023 року за посередництва Львівської обласної служби зайнятості роботу шукали 4482 безробітних, для котрих у базі вільних робочих місць і вакантних посад налічувалося 3978 пропозицій працевлаштування.

09:55:11 16.02.2023

Городоцька ДПІ: змістовні відповіді на актуальні запитання під час брифінгу

Нещодавно за участю очільника Городоцької ДПІ Романа Миськіва відбувся брифінг щодо особливостей податкового законодавства в період воєнного стану. Платникам роз’яснено особливості сплати земельного податку з фізичних осіб та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2022 рік, нарахування даних податків та строки їх сплати.

15:23:06 15.02.2023

Допомогу, отриману від іноземних держав, декларують як дохід без податку та збору

У приміщенні Городоцької ДПІ проведено семінар для фізичних сіб щодо декларування доходів фізичних осіб, отриманих у 2022 році. Фахівці ДПІ  повідомили, що Податковим кодексом України (далі – ПКУ) передбачені випадки, за яких платник податку звільнений від подання податкової декларації при отриманні доходів: - від податкових агентів, які згідно з розділу IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

15:09:47 15.02.2023

Про податкову знижку розповіли у Городоцькій ДПІ

Нещодавно старший державний інспектор Городоцької ДПІ Ірина Соловій провела тренінг з громадянами щодо права платників податку на доходи фізичних осіб на податкову знижку. Зокрема, вона  проінформувала, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України. Право платника на податкову знижку визначено ст.166 ПКУ. Для отримання податкової знижки дозволені такі витрати:

15:00:59 15.02.2023

Щодо права одного з батьків скористатись податковою знижкою за навчання дитини

Начальником Городоцької ДПІ Романом Миськівим надано інтерв’ю для читачів газети “Народна Думка». Запитання: Чи має право скористатись податковою знижкою за навчання дитини один із батьків, який фактично здійснив оплату за її навчання, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною та квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини, при цьому дитина протягом звітного року не працювала?

15:27:02 09.02.2023